Menu

 Vaše dotazy

hjg

FAQ  

 

Při kontaktu se stávajícími nebo potencionálními zákazníky často narážíme na řadu dotazů, které se často opakují. Rádi bychom touto formou na tyto dotazy reagovali:

 

Jaký je rozdíl mezi mostovým a plotrovým laserem ?

Mostový laser používá laserovou hlavu s galvanometrickým skenováním a pohyb laserového paprsku je řízen zrcadlem. Tato technologie tedy umožňuje řezat s daleko většími rychlostmi (až 9m za vtěřinu) a s výrazně vyšší přesností. Přesnost a rychlost je extrémně důležitá obzvlášť při řezání vrstev textilu, aby nedocházelo k řezu do další vrstvy a nebo ke spálení materiálu.

 

Je možné vaše laserové stroje použít i na jiné materiály než textil ?

Stroje jsou vybaveny CO2 laserem a je tedy možné je použít i na jiné materiály vhodné pro lasery tohoto typu, jako je papír, plast, dřevo a další.

 

Jaký je rozdíl mezi standardním a pulsním laserem ?

Pulsní laser je schopen pulsní koncentrace výkonu v konkrétní fázi řezu a tedy lze řezat velmi tenké kontury, malé otvory a náročné materiály, kupříkladu silnou přírodní useň jedním cyklem, aniž by došlo k popálení materiálu. U standardního laseru se řez na silném materiálu opakuje a může tedy dojít k popálení a nebo zničení řezaného materiálu.

 

Jakým způsobem se laser programuje ?

Laser se programuje na stejném programovacím software jako vyšívací stroje, tedy TAJIMA DG/ML by Pulse. V tomto případě je  pro programování možné použít i křivky z jiných grafický aplikací, jako je CorelDraw a Adobe Illustrator a importovat je do DG/ML, kde jsou k importovaným křivkám nastaveny parametry laserového řezu nebo gravírování. Velkou výhodou je možnost kombinace strojového vyšívání s laserovým gravírováním, složitými aplikacemi a podobně v jednom okně jednoho programu a není tedy potřeba k tvorbě programu pro laser použít jiný software.

Vyhledávání

Vyšívací stroje TajimaTAJIMA je Japonský výrobce vyšívacích strojů. Orientuje se na vyšívací stroje, software, příslušenství a vývoj nových technologií s cílem....

Vyšívací softwérFirma PULSE Microsystems se zabývá vývojem software pro strojové vyšívání a související technologie jako je laser, flitrování, tamburování ...

Laserové stroje SeitSEIT elettronica je světovým leaderem v oblasti laserových zařízení pro řezání a gravírování textilních materiálů, speciálních mostových laserů...

Nahoru