Menu

 Tajima DG by Pulse

hjg

O produktu 

TAJIMA jako dodavatel software využívá zkušeností z vývoje, výroby a provozu vyšívacích strojů Tajima, a tak je i software Tajima DG v praxi otestován pro všechny existující vyšívací technologie. Cílem programovacího systému je snaha maximálně zjednodušit a zkrátit časovou náročnost na tvorbu programu a poskytnout všechny potřebné nástroje k vytváření vzorů s maximální kvalitou stehování. Kvalitní výšivku není možné vytvořit pouze na základě softwarových nástrojů. Značná část vývoje je proto směrována nejen do vývoje nových funkcí a nástrojů, ale především do matematických algorytmů pro generování stehů. 

Software je navržen jako modulární systém. Uživatel tak nemusí pořizovat několik různých programovacích systémů na různé technologie, ale může je pohodlně kombinovat v jednom programu na jedné obrazovce. Výhodou je jednoduchost, možnost kombinace technologií na jednom výrobku a samozřejmě i výrazně výhodnější cena. Pokud je tedy vytvářen vzor, který obsahuje více technologií, a bude vyráběn na více strojích (kamínky + flitr + laser + tamburování + další), celý motiv je vytvořen v jednom programu. Software automaticky generuje několik samostatných programů, které distribuuje na jednotlivé stroje.  

 

Software TAJIMA DG/ML by PULSE používá technologii zvanou VBE (Vector Based Embroidery), která produkuje přesné a kvalitní stehování. Místo tradičního programování stehů se tvoří nebo importují nejprve křivky, které se poté mohou konvertovat na libovolný typ stehu. TAJIMA DG/ML obdobně jako Adobe Illustrator nebo CorelDraw podporuje křivky "Bezier". Pomocí těchto křivek se tvoří křivka jednodušším způsobem a zároveň s menším počtem zadaných bodů křivky. Tento systém  garantuje kompatibilitu importu a exportu křivek z jiných grafických aplikací, jako je CorelDraw a Adobe Illustrator, tak, aby nedocházelo k deformacím křivky nebo změně počtu bodů křivky.

 

Mezi časté požadavky uživatelů patří maximální podpora grafických aplikací a možnost využívání grafických funkcí těchto aplikací. Grafické aplikace nejsou svou filosofií určeny k tvorbě vyšívacích programů, ale velmi často obsahují užitečné grafické funkce. Firma Tajima jako COREL Technology Partner na přání uživatelů vyvinula plug-in mezi aplikacemi CorelDRAW a TAJIMA DG/ML s názvem DRAW FUSION, který umožňuje pracovat v obou aplikacích současně na úpravě vyšívacího programu.  

 

Mezi nejrozšířenější grafické aplikace dnes patří CorelDRAW a Adobe Illustrator. Pro uživatele platformy MAC společnosti APPLE a uživatele grafické aplikace Adobe Illustrator byl na trh uveden nový produkt s názvem Embroidery i2, který integruje stehovou funkcionalitu TAJIMA DG/ML do prostředí aplikace Adobe Illustrator.

 

Software TAJIMA DG/ML je navržen jako modulární systém a nabízí široké spektrum úrovní od jednoduchých editačních, tvorbu písem a nápisů až po profesionální designerské. Nabízí se celkem sedm dodávaných úrovní a desítky nadstavbových modulů, jako je například LaserFusion, Flitrování, Tamburování a další. Uživatel má tedy možnost zvolit odpovídající úroveň tak, aby mu vyhovovala jak z hlediska funkčnosti, tak i ceny. Software je kompletně lokalizovaný do mnoha různých jazykových mutací včetně českého jazyka. Na celý systém je poskytována komplexní podpora včetně zaškolení, konzultací a služby Helpdesk.

Pulse Cloud

Pulse Cloud

Vyhledávání

Vyšívací stroje TajimaTAJIMA je Japonský výrobce vyšívacích strojů. Orientuje se na vyšívací stroje, software, příslušenství a vývoj nových technologií s cílem....

Vyšívací softwérFirma PULSE Microsystems se zabývá vývojem software pro strojové vyšívání a související technologie jako je laser, flitrování, tamburování ...

Laserové stroje SeitSEIT elettronica je světovým leaderem v oblasti laserových zařízení pro řezání a gravírování textilních materiálů, speciálních mostových laserů...

Nahoru